infiray tube th50 v2

INFIRAY TUBE TH50 v2 !

Dzisiaj postaram się Państwu przybliżyć charakterystykę i główne cechy jednego
z najnowszych celowników termowizyjnych ze stajni #INFIRAY. Mówimy oczywiście o INFIRAY TUBE TH 50 v2 !

Różnice pomiędzy tube th50 v2 a v1

TUBE TH50 V2 jest dzielnym następcą sprawdzonego celownika TH50 V1 lecz od razu zaznaczę,
że odróżnia je od siebie kilka cech. V2 posiada przede wszystkim moduł Bluetooth (BT) co pozwala
na podłączenie dalmierza laserowego INFIRAY IRL-1200-1 z celownikiem, czyniąc go niezwykle wszechstronnym urządzeniem skierowanym dla nas-myśliwych. W przeciągu sekundy jesteśmy
w stanie poznać odległość do celu dzięki czemu unikniemy pomyłki związanej z błędną oceną odległości co z doświadczenia wiem, że zdarza się całkiem często.
Drugą zasadniczą różnicą wersji V2 od V1 jest wbudowany mikrofon co przy nagrywaniu filmów może okazać się przydatne. Można go oczywiście wyłączyć z poziomu menu.
Kolejną różnicą jest wyrazistość „klików” górnego pokrętła nawigacji. Osobiście nie uważam, żeby
w V1 było to niewygodne czy niewyczuwalne. Inżynierowie INFIRAY stwierdzili również, że poprawią kąt okularu prezentujący pełny obraz lunety padający na oko. Co w bezpośrednim tłumaczeniu przekłada się na łatwiejsze złapanie pełnego światła w celowniku.
Wracając do samego celownika to oczywiście jest on w kształcie „standardowej” lunety celowniczej
i montowany jest za pomocą obejm o średnicy 30mm. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród myśliwych, a tym samym naszych klientów z racji tego, że niektórzy z nich mają już montaże z obejmami 30mm, których można użyć do zamontowania urządzenia.
TH50 V2 działa na matrycy o rozdzielczości 640×520 pikseli.
Aktywnym materiałem detektora jest tlenek wanadu (Vox) naparowany na płytce. Przekłada się to na rozpoznanie szczegółów obiektu nawet podczas nietermicznej pogody czyli np. mgła, opady deszczu czy śniegu. Piksel o rozmiarach 12 mikrometrów gwarantuje ostry i klarowny obraz po same brzegi obiektu termicznego na tle nietermicznego tła.
Ogromna wręcz rozdzielczość wyświetlacza na poziomie 2560×2560 pikseli i jego owalny kształt wpływają na niezwykły komfort użytkowania. Parametr odpowiadający za tzw. pełne światło lunety został wyśrubowany na naprawdę wysoki poziom bo w urządzenie patrzymy z łatwością nawet przy niezbyt dokładnym składzie. Czułość matrycy plasuje się na poziomie 25 mK co jest niezwykle wyśrubowanym parametrem na tle konkurencji. Parametr ten odpowiada za rozpoznawalność
i detekcję obiektów na dalekim dystansie.
Idąc tropem swoich wcześniejszych urządzeń, INFIRAY i tutaj nie zapomniał o wspaniałym trybie „ULTRA CLEAR”, który powoduje cyfrowe podbicie jakości obrazu. Przyszłym użytkownikom polecam go od razu włączyć bo różnica jest zauważalna gołym okiem.
Powiększenie bazowe (optyczne) zaczyna się od krotności 3,5x co moim zdaniem jest wręcz idealne do celownika termowizyjnego. (IMHO od 3,5x-4,0x) Cyfrowe powiększenie kończy się na krotności 14x. Warto też zauważyć, że mamy tryb PIP czyli Picture in picture co w dosłownym tłumaczeniu oznacza obraz z obrazie. Oznacza to, że w górnej części obrazu pojawia nam się ramka z obrazem powiększonym cyfrowo 2x. Czyli na dużym obrazie, na dole mamy 3,5x, a w górnej ramce PIP mamy 7x. Osobiście bardzo lubię to rozwiązanie bo pozwala na ocenę sytuacji na małym powiększeniu,
a dużym polu widzenia. Daje nam też pewność i precyzję strzału na większą odległość z powiększenia 7x w PIP. Z ciekawości powiem, że odtwarzając nagranie nie widać ramki PIP.

Kilka słów o zasilaniu

Mianowicie celownik jest wyposażony we wbudowane akumulatory o łącznej pojemności 6600 mAh co pozwala na ciągłą pracę urządzenia nawet do 9 godzin! Dodatkowo możemy założyć wymienny akumulator o oznaczeniu 18500 i pojemności przekraczającej nawet 2000 mAh co daje nam około 3 godziny dodatkowej pracy! Dostaniecie go od Nas GRATIS do każdego kupionego TH50 V2 powołując się na ten artykuł

infiray tube th50 v2

Aplikacja

Kończąc już powolutku wpis pragnę zwrócić Państwa uwagę na bardzo wygodną aplikację dostępną w sklepie PLAY. Nazywa się InfirayOutdoor i dzięki niej możemy połączyć każdy termowizor i noktowizor spod znaku INFIRAY z naszym telefonem. Urządzenia łączą się ze sobą przy użyciu Wi-Fi (hasło: 12345678).
Dzięki takiemu rozwiązaniu filmy i zdjęcia z TH50 V2 w przeciągu zaledwie kilku chwil znajdą się na naszym telefonie. Bezpośrednio z poziomu aplikacji możemy je także udostępnić naszym znajomym za pomocą popularnych komunikatorów np. WhatsApp.
Tym co wytrwali do końca dziękuję i serdecznie pozdrawiam BB

Shopping Cart