celowniki noktowizyjne- zalety. Noktowizory na broń

Czym są celowniki noktowizyjne i jakie są ich zalety ? Noktowizory na broń

Noktowizory na broń myśliwską

W dzisiejszych czasach branża myśliwska może nie jest aż tak popularna jak kilka wieków temu, jednak nadal stanowi ona ciekawe hobby oraz źródło zarobki dla wielu ludzi. Obecnie mamy do czynienia ze znaczącym rozwojem technologicznym, który dotyka różnych dziedzin ludzkiego życia. Między innymi jest on powiązany z branżą myśliwską. Poza wieloma ciekawymi typami broni i amunicji, na rynku można znaleźć różnorodne akcesoria dodatkowe. Do tego szerokiego grona zaliczane są między innymi celowniki noktowizyjne.

Celowniki noktowizyjne – podstawowe informacje

Pod pojęciem celowników noktowizyjnych kryją się specjalne przyrządy celownicze montowane na broni. Do swojego prawidłowego działania wykorzystują one szeroko pojętą technologię noktowizji. Urządzenia noktowizyjne (w tym również celowniki dla myśliwych) są elementami wyposażenia stosowanymi po zmroku w warunkach przynajmniej szczątkowego oświetlenia. Układy optyczne takich urządzeń łączą się z szeroko pojętą elektroniką w celu wzmocnienia wspomnianego wyżej oświetlenia na znikomym poziomie. To z kolei umożliwia generowanie obrazu na specjalnym ekranie. Jeśli jednak mamy do czynienia z całkowitym brakiem światła, wówczas sprzęt taki będzie działać prawidłowo we współpracy z iluminatorem lub emiterem światła podczerwieni. Oczywiście w przypadku polowań rzadko kiedy dochodzi do całkowitego zaciemnienia. Zwykle szczątkowe światło zapewniają latarnie, gwiazdy, księżyc, itp.

Najważniejsze cechy i zalety celowników noktowizyjnych

Oczywiście celowniki wykorzystujące technologię noktowizyjną posiadają pewne zalety, jak również wady. Jednym z atutów jest między innymi przystępna cena, która jest niższa w porównaniu z innymi rozwiązaniami umożliwiającymi polowanie w ciemności (np. w porównaniu z termowizją).

Zwolennicy rozwiązań działających w oparciu o noktowizję doceniają również możliwość łatwiejszego obserwowania zwierząt i ich szczegółów. Innymi słowy myśliwy obserwujący konkretne zwierzę przez celownik ma możliwość ustalenia czy dany okaz nadaje się do odstrzału. Nawet w przypadku zielonego oświetlenia, celowniki noktowizyjne pozwalają na uchwycenie wielu istotnych szczegółów. Ponadto na rynku istnieje sporo urządzeń nowej generacji, które potrafią przetwarzać pozyskiwany obraz na barwy mocno zbliżone do naturalnych. Trzeba jednak pamiętać, że noktowizory nie nadają się do stosowania w warunkach dziennych i normalnego oświetlenia. Ma to niekorzystny wpływ zarówno na wzrok użytkownika, jak również na sprzęt.

Kupno wysokiej jakości celowników noktowizyjnych

Dobrą wiadomością jest fakt dość łatwego dostępu do celowników działających w oparciu o technologię noktowizyjną. Rozwiązania tego rodzaju są dostępne w wielu sklepach myśliwskich prowadzących działalność stacjonarną w różnych zakątkach naszego kraju. Trzeba dodać, że obecnie coraz więcej praktycznych modeli noktowizorów można zamawiać w sklepach internetowych specjalizujących się w artykułach myśliwskich. Poszukiwanie takich ofert oraz ich porównywanie jest bardzo proste dzięki rozwiązaniom internetowym.

Shopping Cart